Turkish Yorkshire Canary Club

+90 232 342 07 07

info@tycc.org.tr

TYCC Yönetim Kurulu Açıklaması

Değerli TYCC Üyelerimiz.

TYCC Yönetim Kurulumuz adına;

1.Konu

Yönetim kurulumuz 6 ay önce yapmış olduğu toplantıda Facebook sayfasında TYCC adına yayın yapan sayfanın  ,üyeleri arasında adaleti ve eşitlik ilkelerini koruyamadığı için sayfanın kapatılması kararı alınmıştır. Yerine TYCC LOGOLU yeni bir sayfa oluşturulmuştur. Yeni sayfamızda  yalnızca üyelerimizi bilgilendirme amaçlı kullanılacaktır.. Eski TYCC gurubu olarak bilinen sayfa gurup adını değiştirmiştir. Bu gurubun TYCC Kulubü ile ilgili hiçbir bağlantısı ve ilgisi kesinlikle kalmamıştır. Burada yapılan yayınların Kulübümüz ile ilişkilendirilmemesini tüm üyelerimizden önemle rica ederiz.

 

2.Konu

İstanbul Yorkshire kulübü ve Edremit Yorkshire kulübü ile yapılan telefon görüşmeleri üzerine,

İki kulübün talebi , mevcutta kullanılan plastik portatif kafes ile eski sabit ahşap kafeslerin bir arada yarışmasının adaletsiz rekabet oluşturduğu ,  bundan dolayı sadece standart kafes olarak plastik kafesleri kendi kulüplerinde yarıştıracakları yönündeki  bilgiyi bizimle paylaşmaları üzerine, Yönetim kurulumuz toplanmıştır. Toplantı sonucunda her iki Yorkshire kulübü ile ortak bir noktada buluşabilme adına , her iki kulüpten toplantı talebinde bulunulmuştur.

Yapılan toplantıda  TYCC yönetim kurulumuz  olarak beyanımız  İki kafesin bir arada yarışması kuşlar için adaletsizlik oluşturmadığı ,daha önce COM standardı olarak ta  kabul gören kafes eski ahşap model olduğu, daha önceki yıllarda plastik kafesin TYCC yarışlarında üyelerinin kullanmasına izin verilme sebeplerinden en önemlisi adaletsizlik oluşturabilecek düzeyde farklılık içermemesidir .Kulüplerin ortak kararı bu yılda iki kafesin bir arada yarışması yönündedir.

Diğer önemli bir konu Dünyada ve en önemlisi de İngiltere ve İrlanda Yorkshire kulüplerinin kullanmış oldukları standart Yorkshire yarışma kafesine geçilmesidir. Bu konu hakkında TYCC yönetimi olarak Kafes standartını  cm ölçülerinin belirlemesi ,SABİT,AHŞAP.PORTATİF,METAL  Kafes olabilir, ölçüleri standart olduktan sonra yarışmada kabul göreceğini beyan etmiş bulunmaktayız. Diğer iki kulübün talebi tek model portatif kafes  olduğu için , ortak faydalı ve sağlıklı bir karar alabilmek adına bizlerde bu karara portatif kafes kalitesinin üst düzey olması şartı ile uymuş bulunmaktayız .

 SAYGILARIMIZLA.